Článek v magazínu Drift&Tuning

Všichni jsme petrolheadi, a i když někdo více preferuje tuning, někdo drift a někdo třeba jiné odvětví, skoro všichni z nás milují supersporty a ostré verze produkčních vozů. V České republice je opravdu velké množství supersportů a vznikají také různá uskupení, srazy, vyjížďky a spousta dalšího. My si dnes představíme oficiálně první český klub majitelů supersportů. Pod hlavičkou Supercarsclub CZ/SK podnikají zajímavé výlety do zahraničí a ne letošní rok mají opět velké plány. Vyzpovídali jsme hlavního zakladatele Mariana a zeptali jsme se na pár základních věcí. 

 

Co vedlo ke vzniku klubu a jaká byla původní myšlenka

V červnu 2017 jsme s pár kamarády nadšenci projeli Jadranskou magistrálu v supersportech a ta akce ve mně zanechala hluboký dojem. Od té doby jsem si pohrával s myšlenkou založení klubu sportovních aut, který by výlety tohoto typu dělal pravidelně a také spojil dohromady majitele sportovních a luxusních aut z Čech a Slovenska. Zaměřujeme se hlavně na ty, kteří nemají své auto jenom na okrasu, ale snaží se je aktivně využívat. Ještě v září toho roku proběhnul první výlet do Slovinska, Itálie, a to už pod hlavičkou Super Cars Club – SCC.

 

Jaké akce se již podařilo absolvovat a která se povedla nejvíce

Tak tady bych to asi rozdělil do dvou částí. Jako klub jsme totiž zváni na spoustu chartitativních akcí a různých srazů v rámci CZ, SK a také Polska. Na těchto akcích se snažíme být aktivní a přiblížit naše vozy i klub k našim fanouškům a nadšencům do sportovních aut. Druhou nedílnou náplní SCC jsou pak akce v zahraničí, kde se nám za poměrně krátkou dobu fungování klubu podařilo několik výletů, které opravdu stály za to. V loňském roce jsme projeli úžasné fjordy a serpentiny v Norsku a o pár týdnů později jsme navštívili Lago di Garda a také Francouzskou riviéru, dále také Monaco, Nice, Cannes a Saint Tropez. I když byla projížďka po Azurovém pobřeží úžasný zážitek, plný úžasných scénérii, tak Norsko svou krásou a přírodou jen tak něco nepřekoná. Stále vzpomínáme na ty neuvěřitelné fjordy, vodopády, atlantic ocean road a Trolí stezku. Tohle prostě člověk jinde neuvidí a už teď vím, že se tam brzy rádi vrátíme. 

 

Má klub ambice rozšiřovat svou činnost i mimo auto výlety?

Když jsme klub zakládali, tak jsme si ani dost dobře neuvědomovali, jak široký rozsah činnosti může vedení klubu obsahovat a kde všude se můžeme angažovat. Primárně nám šlo o to, přiblížit širší veřejnosti a fanouškům naše akce a výlety. Ukázat majitele sportovních aut v trošku jiném světle než je obecně přijímaný názor a sdílet zážitky z našich výletů a akcí. Ale abych se vrátil k vašemu dotazu. Ambice i nápady jsou, jen toho času je málo. Dovolit si tyto zážitky a supersportovní auto vyžaduje velké úsilí a pracovní nasazení a k tomu se snažíme také naplno věnovat svým rodinám, takže je vše otázkou volného času a priorit. 

 

Jaké jsou plány na nadcházející sezonu

Každý rok se snažíme vymyslet něco nového a netradičního a i tento rok tomu nebude jinak. Sezonu tradičně zahajujeme velkým srazem v půlce dubna v Hotelu Zámek Valeč, kde sezonu v říjnu také zakončíme. V lednu jsme si udělali menší SUV výlet do Tater, abychom se potkali i přes zimu. Určitě se uskuteční také červnový výlet do Španělska v okolí Malagy a nejvyššího pohoří Sierra Nevada, které je velmi známé svými průsmyky a cestami. Další trip bude nejspíše do Černé Hory, ale to je zatím stále ve hvězdách. Určitě se ale objevíme na spoustě menších akcí a srazů v Čechách i na Slovensku, které průběžně hlásíme na sociálních sítích. 

 

Kdo a jak se může ke klubu připojit, nebo jak se o činnosti klubu můžou dozvědět fanoušci

Nové členy přibíráme většinou na doporučení jiných členů, ale také na základě žádosti, které nám chodí třeba přes Instagram. Základním parametrem pro přijetí je samozřejmě sportovní, nebo jiným způsobem zajímavé auto. Nicméně důležitější je pro nás charakter a osobnost onoho člověka. Takže vždy je pro nás důležitější člověk než jeho auto. V tak velkém kolektivu si lidé prostě musejí sednout, a to je naše priorita. Veškeré naše akce můžou fanoušci sledovat na našem Instagramu a Facebooku. Nově máme také Youtube kanál, kde přidáváme videa a reporty z našich akcí.  

 

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

Leave a comment